۸ آبان ۱۳۹۱

از حقوق زندانيان سياسي و كارگري دفاع كنيم


بر طبق اطلاع از زندان تبريز، محمد جراحي (فعال كارگري كه به 6سال حبس محكوم شده و درزندان تبريز مشغول گذراندن دوران حبس خود است) تحت فشارهاي شديد رواني و جسمي قرار دارد. اين زنداني توسط زندانيان عادي (با تحريك زندان بانان)
تهديد شده كه مورد آزار و ضرب و شتم قرار خواهد گرفت. چندي پيش نيز، شاهرخ زماني، ديگر فعال كارگر زنداني كه به 11 سال زندان محكوم شده، به زندان رجايي شهر تبعيد شده است.
به طور مدام گزارش هايي از آزار و تهديد و ضرب و شتم زندانيان منتشر مي شود. شرايط زندان به گونه اي است كه زندانيان سياسي احساس امنيت نمي كنند. زندان بانان با ايجاد فضاي رعب و وحشت در زندان، زندانيان را وادار مي كنند تا به خواسته هايشان به هر ترتيب رضايت دهند. آنان فضاي زندان را به گونه اي مي خواهند كه هيج اعتراض و انتقادي نباشد تا به هر ترتيب زندان را براي تبهكاران و خلاف كاران امن نگه دارند و از اين طريق، با پرورش خلافكاران و باندهاي تبهكار، زندان تبديل به مكاني براي كسب سود شود.
حفظ جان و امنيت زندانيان سياسي، منجمله زندانيان كارگري به عهده ي مسوولين قوه قضائيه است و بايد در قبال عدم امنيت آنان پاسخگو باشند. تفكيك زندانيان سياسي و كارگري از زندانيان عادي بايد در دستور كار قوه ي قضائيه قرار گيرد. اين كمترين خواسته ي زندانيان سياسي است.
ما خواستار آزادي بي قيد و شرط تمام زندانيان سياسي و منجمله كارگران و فعالان كارگري هستيم كه جرمي جز دفاع از كارگران و مردم ندارند.

آبان 1391

كانون مدافعان حقوق كارگر


۱ نظر:

Hassan Bayatloo گفت...

ba elame moafeghat ba in bayanieh.
be omide irani azad va demokratik