۲ خرداد ۱۳۹۱

بیانیه کانون مدافعان حقوق کارگر در اعتراض به دستگیری فریبرز رییس دانا

یکشنبه شب، 31 اردیبهشت 1391ماموران امنتیی به منزل فریبرز رییس دانا مراجعه کرده و از او خواستند خود را به پلیس امنیت معرفی کند. ساعت نه صبح دوشنبه، فریبرز رییس دانا به پلیس امنیت منطقه گیشا مراجعه کرد و در آنجا به وی ابلاغ شد که برای گذراندن حکم محکومیت یک سال زندان خود، باید به زندان اوین برده شود و سپس او را به زندان اوین بردند. ساعتی بعد، رییس دانا از زندان با خانواده خود تماس گرفت و خبر داد که به وثیقه گذار اطلاع دهند تا برای آزادی وثیقه اقدام کند.
ما زندانی کردن این یار پیگیر کانون مدافعان حقوق کارگر و فعال اندیشمند حوزه دفاع از حقوق کارگران و زحمتکشان را محکوم می کنیم. رییس دانا هنگام اجرای فاز اول هدفمندی یارانه ها (رهاسازی قیمت ها) با نوشتن مقالات و انجام مصاحبه ها، پیامدهای ناگوار اجرای این برنامه را برای کارگران و زحمتکشان یادآور شد. اکنون با گذشت بیش از یک سال و نیم از اجرای این برنامه، نتایج وحشتناک آن در جامعه مشخص شده است. اکنون در آستانه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها، این دستگیری و دیگر احضارها می تواند معنای مشخصی داشته باشد.
ما خواهان آزادی فریبرز رییس دانا و همه فعالان کارگری و اجتماعی، از جمله علی اخوان، رضا شهابی، بهنام ابراهیم زاده، شاهرخ زمانی، محمد جراحی، علی نجاتی، مهدی فراحی شاندیز، رسول بداغی، عبدالرضا قنبری ، عبدالفتاح سلطاني، كيوان صميمي، و سایر زندانیان سیاسی هستیم و بارها نیز اعلام کرده ایم که احضار و بازداشت و زندان، هیچ خللی در عزم کارگران و زحمتکشان و فعالان کارگری و اجتماعی، در مسیر احقاق حقوقشان ایجاد نخواهد کرد.
کانون مدافعان حقوق کارگر
اول خرداد 1391

۲ نظر:

روزبه گفت...

به به مدافعان آزادی بیان
می بینم که نتونستید تاب سخن مخالف رو بیاورید ، چی شد اون آزادی بیانی که ازش دم می زدید ؟
تا دیروز وبلاگتون ÷ر بود از نظرات کاربران که بسیاری از اونها مخالف دیدگاه ها و مرامتون بود ، حالا چی شده که همشون حذف شدند ؟

کانون مدافعان حقوق کارگر گفت...

آزادي بيان امري محترم و بسيار ارزشمند است. اما توهين وافتراو تهمت زدن بي دليل به ديگران امري جدا از آزادي بيان است. به همين جهت از شما دوست عزيز و همه ي كساني كه نظر مي دهند، تقاضا مي شود كه در بيان نظراتتان توهين واهانت و افترا و تهمت را اشاعه ندهيد كه اين امر به آزادي بيان لطمه مي زند. و اگر دقت كرده باشيد مطالب كانون و بيانيه ها و مقالات آن حاوي هيچ توهين و افترا و تهمت به ديگران نيست و تمام تلاش مان را در اين زمينه به كار مي بريم كه مطالب مستند، علمي و دفاع از حقوق كارگران و زحمتكشان باشد و از شما نيز مي خواهيم در اين زمينه ما را ياري كنيد. و اگر كمبودي و قصوري مشاهده مي كنيد ما را نيز آگاه كنيد. با عرض پوزش از اين كه مجبور شديم به خاطر جلوگيري از اهانت و تهمت وافترا به افراد بعضي اظهار نظرها را حذف كنيم. اميدواريم كه همه ي ما با گشاده نظري در جهت اصلاح نظرات و گوش دادن به انتقادات كوشا باشيم.