۱۵ خرداد ۱۳۸۹

فرزاد کمانگر را آزاد و شکنجه و اعدام انسان ها را متوقف کنید

فرزاد کمانگر به همراه دو تن دیگر به نام های علی حیدریان و فرهاد وکیلی در دادگاه غیر علنی، بدون هیات منصفه و حضور وکیل در تمام مراحل بازجویی و دادرسی ،عدم رعایت حقوق انسانی متهمین و با قوانینی مغایر با قوانین حقوق بشر که تنها به نفع قوای مطلقه حاکمه  تفسیر می شود، به اقدام علیه امنیت ملی و محاربه متهم شده اند.کمانگر که از سال 1385 بازداشت شده است هفتم اسفند 1386 در شعبه 30 دادگاه انقلاب به اتهام عضویت در یک گروه مسلح و حمل مواد منفجره  که در هیچ دادگاه منصفه ای به اثبات نرسیده ،محکوم به اعدام گردید. این حکم در خرداد 1387 از سوی قوه قضاییه مورد تایید قرار گرفت. 

فرزاد کمانگر ازطریق نوشتن رنجنامه ای گفته است در طول بازداشت خویش تحت شکنجه های طاقت فرسا برای اعتراف به جرمی بوده  که مرتکب نشدهاست .فرزاد کمانگر اتهامات وارده را نپذیرفته و وکیل ویُ خلیل بهرامیانُ با وجود تمام محدودیت هایی که در امر دفاع از موکل خود با آن روبرو گشته ،شهادت داده است که هیچگونه ادله و مدرک موجه ای علیه کمانگر وجود ندارد.
فرزاد کمانگر معلمی است که سابقه 12 سال تدریس را در دبیرستان های کامیاران دارد. او عضو هیئت مدیره شاخه های محلی انجمن صنفی معلمان و گروه های محلی حامی محیط زیست بوده و همچین با چندین سازمان غیر دولتی در مناطق کردنشین و گزارشگران سازمان حقوق بشر کردستان فعالیت می کرده است.
کانون مدافعان حقوق کارگر وظیفه خود می داند که فارغ از مرز بندی های سیاسی و مطابق با منشور خود از حقوق انسانهایی که به هر شکل مورد ظلم و ستم قرار می گیرند دفاع نماید و به اعمال غیر انسانی ، قانونی و غیر قانونی ، اعتراض نماید.
کانون مدافعان همراه و همصدا با دیگر آزادی خواهان و برابری طلبان ایران و جهان خواستار لغو حکم فرزاد کمانگر و کلیه افرادی که به اعدام محکوم شده اند و آزادی بدون قید و شرط وی و دیگر فعالان سیاسی و اجتماعی است و فراتر از آن ما خواهان توقف و محو هرگونه شکنجه ، رفتارهای غیر انسانی ، حبس های طولانی برای تمامی زندانیان  سیاسی و غیر سیاسی می باشیم.
کانون مدافعان حقوق کارگر
آذر 1387

هیچ نظری موجود نیست: