۱۵ خرداد ۱۳۸۹

بیانیه در باره غزه

چندي است كه جنگ اسرائيل و غزه، سرفصل تمام خبرگزاري‌هاي جهان شده است و هر روز هجوم سنگين اسرائيل به غزه، ابعاد گسترده‌تري از اين فاجعه را به نمایش میگذارد.
بهانه‌ی اين حمله پرتاب موشك‌ از غزه به اسرائیل است. اين در حالي است كه در مقابل هر موشک فلسطینی ده‌ها موشک اسرائیلی ـ با قدرت تخریبی بسیار بالاتر و همراه با اورانیوم و فسفر- بر سر کودکان، زنان و مردان فلسطینی ریخته می‌شود.

نخست وزير اسرائيل (المرت) به دليل فساد مالي تحت فشار است و از سوي ديگر انتخابات اسرائيل را پيش رو دارد وبه جنگ به مثابه‌ی ابزاری برای صدور بحران می‌نگرد. در چنين فضايي، تهاجم آغاز مي‌شود. تهاجم سنگيني كه منجر به كشته شدن صدها زن و كودك و زخمي شدن هزاران فلسطيني می‌شود كه تنها خواست آن‌ها زندگي در دنيايي است، بهتر از آن‌چه تا كنون ديده‌اند.
محركين جنگ و تقويت كنندگان بحران در منطقه در راستاي مشروعيت بخشيدن به ديدگاهي هستند كه جنگ را تنها راه حل هر مشكلي مي‌داند. اين جنگ تقويت كننده بنيادگرايي در اشكال مختلف آن است. نباید این نکته را از خاطر دور داشت که رژیم اسرائیل یکی از نمونه‌های اصیل بنیادگرایی است. رژيمي كه بر پايه نژادپرستي و توسعه طلبي ارضي استوار است وهیچ ابايي از انجام تروريسم دولتي ندارد. رژيمي كه رشد و تكامل آن چيزي جز بحران آفريني در منطقه نمي‌تواند باشد. و اما حاصل اين جنگ براي غزه جز ويراني، فقر و بيكاري و نابودي ساختارهاي اقتصادي نيست. جنگی كه همانند دیگر جنگ‌ها هزينه‌ی آن را كارگران و زحمت‌كشان، زنان و كودكان غزه مي‌پردازند. از سوي ديگر با سرکوب وقتل عام جنبش‌های دموکراتیک مردم فلسطین، تنگ‌نظري‌هاي حماس مانع ايجاد اتحاد ملي فلسطين مي‌شود و سر باز زدن حماس از مشارکت دادن طيف‌هاي مختلف فكري و تمامیت خواهی آن، شرايط مناسبي را براي حمله به غزه فراهم كرده است.
ما، ضمن محكوم نمودن كشتارملت فلسطين خواستار متوقف شدن جنگ و حمايت آزادي‌خواهان و فعالان اجتماعي- سياسي جهان از مردم فلسطين هستيم.
كانون مدافعان حقوق كارگر

هیچ نظری موجود نیست: