۲۳ اردیبهشت ۱۳۸۹

غلام رضا غلامحسینی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد بازداشت شد

در جریان برگزاری مراسم بزرگداشت روز زن که شب گذشته از سوی شرکت واحد و شهرداری تهران در ورزشگاه ۱۲هزار نفری آزادی برگزار شد؛ یکی از کارگران تعلیقی شرکت واحد بازداشت و به اتهام اخلال در نظم به زندان اوین منتقل شد.
به گزارش دسترنج، ابراهیم مددی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اعلام کرد: غلام رضا غلامحسینی از اعضای این تشکل و یکی از کارگران تعلیقی شرکت واحد شب گذشته در جریان این مراسم بازداشت شد و صبح امروز پس از انتقال به دادسرای امنیت با قرار بازداشت به زندان اوین منتقل شد.

به گفته مددی، این عضو سندیکای شرکت واحد زمانی بازداشت شد که قصد داشت در حاشیه جشن روز زن با مدیرعامل شرکت واحد و شهردار تهران در مورد ممانعتی که شرکت واحد در مورد بازگشت به کار وی می‌کند، صحبت کند.
بنا به ادعای این عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد، غلامرضا غلامحسینی از معدود رانندگان تعلیقی شرکت واحد است که پس از اعتصاب سال ۸۴ کارگران شرکت واحد و اخراج دسته جمعی کارگران این شرکت توانست از هیئت حل اختلاف اداره کار رای بازگشت به کار بگیرد.
این فعال کارگری افزود: شب گذشته به دلیل نگرانی ناشی از غیبت طولانی غلامحسینی، اعضای سندیکا با مراجعه به محل برگزاری جشن از بازداشت وی با خبر شدند اما تا چند ساعت پیش که خود غلام حسینی در تماس تلفنی از انتقال خود به دادگاه انقلاب خبر داد هیچ خبری از محل بازداشت وی نبود.

هیچ نظری موجود نیست: